چرا باید نواختن موسیقی را آغاز کنیم؟

آیا می توانید زندگی بدون موسیقی را تصور کنید ؟

چرا باید نواختن موسیقی را آغاز کنیم؟ به ده دلیل هر فرد باید نواختن حداقل یک ساز را آغاز کند. این کار بسیار دشوار است چون موسیقی به عمق وجود ما به عنوان انسان رسوخ کرده است، گرچه هر کسی از شنیدن یک موسیقی خوب لذت می برد اما هیچ کدام از ما آنچه که دنیا آن را موسیقیدان می داند نیستیم ( کسی که توانایی نواختن موسیقی با ساز را دارد ). و این شاید به دلیل عدم فرصت یادگیری موسیقی در زمان کودکی ، به خاطر نداشتن انگیزه یا راهنمای مناسب باشد . با این حال موسیقی چیزی است که هرگز برای یادگیری آن دیر نیست.

ده دلیل برای ضرورت یادگیری نواختن یک ساز :

نواختن ساز باعث کاهش استرس می شود.
مطالعات محققان بر فواید موسیقی نشان می دهد نواختن یک ساز به صورت منظم ودوره ای می تواند استرس را کاهش دهد . این مطالعات ثابت می کند نواختن ساز به کاهش ضربان قلب و فشارخون کمک می کند، و این امر خود باعث کاهش هورمون استرس ( کورتیزول ) شده و در نتیجه به کاهش استرس منجر می شود. گرچه گوش دادن به موسیقی می تواند مفید باشد اما یادگیری نواختن یک ساز همراه خود یک آرامش دائم به هنگام تمرین روزانه دارد و این امر منجر به کاهش هورمون استرس می شود .
میخائیل یولکوفسکی روانشناس و موسیقی دان بیان می دارد: موسیقی با جمع کردن افراد به دور هم منجر به کاهش استرس می شود . موسیقی می تواند باعث رهایی از نگرانی های روزمره زندگی شود . علارغم کارهای دیگری که مردم برای رهایی از نگرانی به کار می برند مانند پرخوری ، پر نوشی ، دیدن تلویزیون و وب گردی های بی هدف موسیقی باعث ارتباط افراد با همدیگر و سر زنده و شاداب شدن آنها می شود .
• نواختن ساز شما را باهوش تر می سازد .
مطالعات نشان می هد افرادی که یادگیری موسیقی را تجربه کرده اند ، به صورت کلی از همتایان خود که این یادگیری را نداشته اند باهوش ترند. تحقیقات زیادی در این خصوص انجام شده که ثابت می کند اگر کودکان نواختن ساز را در این سن بیاموزند در آینده در تحصیلات دانشگاهی بهتر عمل می کنند . ارتباط بین موسیقی و هوش حاکی از این است که یادگیری موسیقی باعث افزایش مهارت هوش منطقی کودکان می شود و این همان مهارتی است که در یادگیری ریاضیات و علوم منطقی ضرورت دارد .
• یادگیری و نواختن ساز باعث پیشرفت در زندگی اجتماعی می شود :
موسیقی کمک می کند شما با هم در ارتباط باشید بنابراین یادگیری یک ساز دایره اجتماعی شما را افزایش می دهد چون شما بدین واسطه افراد بیش تری را ملاقات می کنید .

چرا باید نواختن موسیقی را آغاز کنیم؟

نواختن ساز باعث تقویت اعتماد به نفس می شود.
نواختن یک ساز به شما شکیبایی و صبور بودن را می آموزد .
نواختن ساز باعث افزایش خلاقیت می شود .
• نواختن ساز به تقویت حافظه می انجامد .
• یادگیری و نواختن ساز باعث نظم پذیری بیش تر شما می شود .
نواختن ساز باعث افزایش حس بی نیازی می شود .
• در نهایت نواختن یک ساز سرگرمی شیرینی می تواند باشد .

مترجم : سامان شایگان – چرا باید نواختن موسیقی را آغاز کنیم؟

 

Ten Reasons Why Everyone Should Learn To Play Musical Instrument

آموزشگاه موسیقی چاووشآموزشگاه موسیقی در شیراز

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.