حمید گلستان:

شروع فراگیری :

از طریق صدای خوش پدر که مداح بود به آواز علاقه مند شد و با تقلید از ایشان به خواندن پرداخت . با وجود مخالت شدید خانواده این کار را ادامه داد و در سال 1365 برای فراگرفتن جدی به کلاس آواز رفت ولی به دلیل برخورد بد معلم ادامه کارش 8 سال به تعویق افتاد .

سپس به محضر زنده یاد رضوی سروستانی رفت و به فراگیری ردیف آوازی به روایت برومند و سبک طاهرزاده پرداخت که تا 74-73 ادامه یافت .

از سال 70 به توصیه مرحوم سروستانی نواختن کمانچه را آغاز نمود که در ابتدا از محضر استادان فتحعلی زاده و منور صادق و سپس از اساتید دیگر چون اردشیر کامکار ، مهدی آذرسینا ، علی اکبر شکارچی و چند جلسه از محمدرضا لطفی بهره برد.

ساز سه تار را نیز همزمان با آواز نزد دوست هنرمند خود آقای حسن جعفری آغاز کرد و در ادامه از رضا حدائق و استاد مسعود شعاری نیز بهره گرفت.

فعالیت ها :

خوانندگی و نوازندگی کمانچه در گروه آفاق در کنسرت محلی فارس هفته میراث فرهنگی 1372 در ارگ کریمخانی

تدریس و پرورش هنرجویان زیادی در رشته های سه تار و کمانچه از سال 1371 تا کنون

اجرای کنسرت های متعدد از جمله نوازنده کمانچه و خواننده گروه سپهر 1378

ضبط چند موسیقی سنتی و محلی در صدا و سیمای فارس از جمله نوازندگی کمانچه و خوانندگی قطعه گل قالی که در جشنواره سراسری تولیدات رادیویی و تلویزیونی کشور 1383 جایزه بهترین موسیقی کلیپ را به خود اختصاص داد .

وی در حال حاضر مشغول گردآوری، ثبت و ضبط موسیقی محلی فارس میباشد که تعدادی از این آثار تا کنون در صدا وسیمای فارس ضبط شده.

آموزشگاه موسیقی چاووش

نظر هنرجویان درباره ایشان:

ویدیو های استاد

نظرسنجی در مورد استاد حمید گلستان

به زودی نظرسنجی در مورد استاد اضافه می گردد