حامد ولی زاده متولد 1362 دکترای شیمی تجزیه دانشگاه شیراز. نوازندگی سنتور را از سال 1373 نزد رحیم پاکروان آغاز و دوره ی مقدماتی را در محضر ایشان به پایان رساند پس از آن دوره ی تکمیلی و عالی را نزد استاد رضا صلاحی گذراند همچنین شیوه ی سنتور نوازی معاصر را نزد ایشان فرا گرفت.

ایشان چندین سال به تحقیق و بررسی در مورد سبک های مختلف سنتورنوازی پرداختند. اتودها و آثار استاد اردوان کامکار را قریب به 2 سال نزد مهیار طریحی کار کرد و در حال حاضر مشغول گذراندن دوره ی عالی سنتورنوازی معاصر در محضر استاد اردوان کامکار می باشند. آموزش تنبک و ریتم شناسی را نزد رضا صلاحی و تئوری موسیقی و سلفژ را نزد محمدعلی میری فرا گرفت. آموزش و آشنایی با سازهای کلاسیک از جمله ویلن را نزد حسین ولی زاده آموخت.

از فعالیت های ایشان می توان به تدریس سنتور در یکی از تخصصی ترین آموزشگاههای موسیقی شیراز در زمینه ساز سنتور، آموزشگاه موسیقی چاووش اشاره کرد. ایشان از سال 1383 فعالیت خود را به عنوان معلم سنتور در آموزشگاه موسیقی چاووش آغاز نموده و تا به امروز ادامه دارد. اجرای کنسرت، آهنگسازی و ضبط آثار برای صدا و سیمای مرکز فارس، اجرای کنسرت های متعدد در سالن های احسان، فجر دانشگاه شیراز، سینا و صدرا، فرهنگ و ارشاد آبادان، صنعت نفت و… از جمله فعالیت های ایشان می باشد.

ویدئو های استاد ولی زاده

ویدئوهای هنرجویان ایشان